MASTER B 22 EPB ( 22 kW) NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA

Przenośne nagrzewnice elektryczne zapewniają możliwość ogrzewania w dowolnym miejscu (w którym jest dostęp do prądu), z natychmiastowym efektem. Zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu, ale stosowane są także np. podczas prac remontowych skutecznie wspomagając usuwanie nadmiernej wilgoci.

Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
MASTER B 22 EPB ( 22 kW) NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA

MASTER B 22 EPB ( 22 kW) NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA

Przenośne nagrzewnice elektryczne zapewniają możliwość ogrzewania w dowolnym miejscu (w którym jest dostęp do prądu), z natychmiastowym efektem. Zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu, ale stosowane są także np. podczas prac remontowych skutecznie wspomagając usuwanie nadmiernej wilgoci.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Bezpieczne i pewne zakupy

 

Szybka wysyłka

 

Satysfakcja gwarantowana

Nagrzewnica elektryczna Master B 22 EPB ( 22 kW)

Nagrzewnice elektryczne sprawdzają się w prawie każdych warunkach. Szybka instalacja i duża wydajność urządzeń sprawiają, że ciepło w pomieszczeniu jest odczuwalne natychmiast po uruchomieniu. Nagrzewnice elektryczne Master są w pełni przenośne i mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach biurowych, mieszkalnych, jak i w dużych obiektach przemysłowych.

Duża mobilność

Niewątpliwą zaletą nagrzewnic elektrycznych jest duża mobilność - należy tylko zapewnić dostęp do instalacji elektrycznej, w plenerze można wykorzystać zasilanie z agregatów prądotwórczych, a dzięki niskiej masie, można z łatwością zmienić miejsce pracy nagrzewnicy. Zwarta, metalowa obudowa duża wydajność, cicha praca, brak emisji spalin oraz brak zużycia tlenu to cechy nagrzewnic elektrycznych, dzięki którym można ich używać w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie i zwierzęta. Brak wydalania pary wodnej zapobiega zbieraniu się wilgoci w pomieszczeniach i wspomaga ich osuszanie.

Ulepszona dystrybucja ciepłego powietrza

W celu lepszej dystrybucji ciepła w ogrzewanym pomieszczeniu modele o mocach od 2.0 kW do 22 kW w trakcie pracy, w sposób ciągły, wymuszają obieg powietrza, nawet gdy elementy grzejne są wyłączone. Pozwala to na wyrównywanie temperatury powietrza w różnych częściach pomieszczenia. Nagrzewnice posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem w postaci funkcji manualnego RESET-u. W maskownicy otworu wylotowego powietrza znajduje się czujnik temperatury w postaci rurki kapilarnej.

Wbudowany termostat pomieszczeniowy

Nagrzewnice Master B 22 wyposażone są w regulowany termostat - jeśli temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż nastawiona na termostacie, urządzenie podejmie pracę rozpoczynając grzanie. Po osiągnięciu w pomieszczeniu temperatury nastawionej na termostacie urządzenie wyłączy się: elementy grzejne i wentylator przestaną pracować. Po obniżeniu się temperatury w pomieszczeniu urządzenie automatycznie rozpocznie grzanie poprzez włączenie elementów grzejnych i wentylatora.

Regulowana moc grzewcza

Moc grzewcza regulowana jest za pomocą przełącznika głównego, który może być ustawiony, w zależności od modelu, w pozycji 1/2 lub 1/1   lub  mocy. Modele od 2,0 kW do 22 kW mogą pracować w trybie wentylatora po wybraniu przełącznikiem głównym trybu oznaczonego piktogramem wentylatora.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Jeśli temperatura wylatującego powietrza przekroczy 105oC (temperatura jest mierzona przez czujnik), elementy grzejne zostaną wyłączone. Wentylator w nagrzewnicy będzie pracował, elementy grzejne pozostaną odłączone. Aby umożliwić pracę grzałek, należy wcisnąć przycisk RESET znajdujący się na panelu czołowym nagrzewnicy, obok pokrętła termostatu. Nagrzewnice B 5 , B9 i  B15 o mocy 5 ; 9 oraz 15 kW wyposażone są w RESET manualny. Natomiast w modelu B 22 kW występuje reset automatyczny. Różni się on od RESET-u manualnego tym, że po wyłączeniu urządzenia i jego ostygnięciu automatycznie nastąpi zresetowanie i nagrzewnica będzie gotowa do pracy. Najczęstszą przyczyną zadziałania tej funkcji jest zanik zasilania w trakcie pracy grzałek, powodujący wzrost temperatury wewnątrz urządzenia wskutek zatrzymania wentylatora lub wyłączenie urządzenia bez 3 minutowego wychłodzenia.

Główne Cechy

Wbudowany termostat pomieszczeniowy

Regulacja mocy

Elementy grzewcze ze stali nierdzewnej

Nie zużywają tlenu

Silnik z wyłącznikiem termicznym

Termostat przegrzania

Mocna i wytrzymała konstrukcja stalowa

Opis modelu:

Uwaga!

 • Wbudowany termostat pomieszczeniowy
 • Nie zużywają tlenu
 • Brak spalin, zapachu, wilgoci
 • Wyłącznik lato-zima służący wyłącznie do wentylacji
 • Cicha praca
 • Automatyczny reset Silnik z wyłącznikiem termicznym
 • Elementy grzewcze wykonane ze stali nierdzewnej
 • Termostat przegrzania
 • Możliwość regulacji mocy
 • Mocna i wytrzymała konstrukcja stalowa
 • Nie należy umieszczać nagrzewnic nadmuchowych bezpośrednio przy ścianie lub innej przeszkodzie.
 • Nie należy dotykać wewnętrznych elementów nagrzewnicy.

Zastosowanie:

magazyny

warsztaty

budowa

remonty

rolnictwo

DANE TECHNICZNE:

Moc grzewcza

22,0 kW

Przepływ powietrza

2400 m³/h

Zalecany do powierzchni [m2]

220

Minimalna moc grzewcza 

11,0 kW

Napięcie 

400 V/3-fazowe 

Pozycja przełącznika 1

wyłączony

Częstotliwość 

50 Hz 

Prąd znamionowy 

32,0 A

Regulacja termostatem

TAK

Zakres temperatur

5-35 °C

Ochrona

IP 24

Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.)

350x540x590 mm

Obudowa 

Metalowa

Waga w opakowaniu 

21.0 Kg

Waga

20,0 Kg