Nagrzewnice powietrza

Nagrzewnice powietrza umożliwiają ogrzanie lub dogrzanie wybranego obszaru. Wykorzystuje się je w miejscach, w których nie istnieje możliwość podłączenia standardowej instalacji grzewczej. Sprawdź nagrzewnice dostępne w naszej ofercie!

Ogrzewanie - zapraszamy do działu, w którym znajdą Państwo wszystkie oferowane przez nas urządzenia grzewcze produkcji własnej oraz czołowych, światowych producentów. W naszej ofercie znajdą Państwo kompletne urządzenia, zestawy instalacyjne oraz osprzęt dodatkowy do nagrzewnic, kotłów i palników.

Nagrzewnice powietrza – różne rodzaje

Nagrzewnica powietrza to nadmuchowe urządzenie grzewcze wykorzystujące jako źródło wytwarzania energii różne paliwa: gaz ziemny, propan, propan-butan, oleje opałowe i przepracowane, kts-f, mazut, energię elektryczną, paliwa stałe (węgiel, ekogroszek, koks itd.), drewno, pellet oraz biopaliwa (ziarna, oleje i inne). W zależności od zastosowanego paliwa mamy do wyboru m.in. nagrzewnice olejowe, nagrzewnice na paliwo stałenagrzewnice elektryczne oraz nagrzewnice gazowe o różnej mocy.

Gdzie sprawdza się nagrzewnica powietrza?

Nagrzewnice powietrza znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zwykłej instalacji grzewczej. Można je stosować zarówno na obszarach zamkniętych, jak i otwartych. Ogrzewanie nadmuchowe sprawdza się w magazynach, warsztatach czy też na budowie.

Należy pamiętać, aby dobrać model nagrzewnicy do okoliczności, w jakich będzie pracować dane urządzenie. Nagrzewnice elektryczne są uniwersalne i bezpieczne w użytkowaniu, dlatego z powodzeniem można wykorzystywać je w zamkniętych pomieszczeniach. Nagrzewnice wykorzystujące paliwa takie jak gaz czy olej wydzielają w trakcie pracy parę oraz spaliny szkodliwe dla zdrowia, dlatego powinny być stosowane na otwartej przestrzeni lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach umożliwiających odprowadzenie gazów.

Skuteczna nagrzewnica na budowę

Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań nagrzewnicy jest wykorzystywanie jej na budowie. Prace remontowe czy konserwacyjne dotyczą przeważnie pomieszczeń, w których instalacja grzewcza nie działa lub dopiero zostanie podłączona. Sezon na budowę trwa przez cały rok, w zależności od rodzaju wykonywanych operacji. Do prawidłowej realizacji wielu z nich potrzebne jest jednak źródło ciepłego powietrza – osuszanie ścian, fundamentów czy tynków przy niskiej temperaturze otoczenia znacznie wydłużałoby czas trwania prac. Co oczywiste, stosowanie nagrzewnic na budowę pozwala również przebywać pracownikom w bardziej komfortowych warunkach.

Wybierz odpowiednią nagrzewnicę powietrza

Przy wyborze nagrzewnicy powietrza należy kierować się przyszłym zastosowaniem urządzenia. Jeśli planujesz jedynie dogrzać pomieszczenie, postaw na nagrzewnicę o mocy kilku kW. Jeżeli jednak sprzęt będzie wykorzystywany w wymagających warunkach do ogrzewania lub osuszania dużej powierzchni, lepszym wyborem będzie urządzenie o mocy wynoszącej od kilkunastu do kilkudziesięciu kW. Optymalne rozwiązanie pozwoli szybko uzyskać oczekiwaną temperaturę i podtrzymać ten efekt tak długo, jak będzie to konieczne.

Szukasz wydajnej nagrzewnicy powietrza? Sprawdź naszą ofertę modeli o szerokim zakresie mocy, wykorzystujących różne rodzaje paliwa i znajdź urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb!

Aktywne filtry