OSUSZACZE POWIETRZA

Osuszacz pomieszczeń pozwala pozbyć się nadmiaru wilgoci z powietrza. Urządzenie może pracować w pomieszczeniach o różnym stopniu zawilgocenia oraz kubaturze. Osuszacz przydaje się w miejscach o utrudnionej wentylacji. Stanowi również nieocenioną pomoc w trakcie prowadzenia prac remontowych czy konserwacyjnych.

Osuszacze powietrza do domu

Osuszacz zasysa powietrze i schładza je do temperatury poniżej punktu rosy. W ten sposób wilgoć ulega kondensacji, czyli skropleniu. Działanie urządzenia sprawia, że wypływające powietrze ma temperaturę o kilka stopni wyższą, niż wynosiła jego temperatura na wejściu. Umożliwia to szybkie i skuteczne odparowanie wody, dlatego osuszacze doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza.

Osuszacze pomieszczeń znajdują także zastosowanie w innych lokalach przeznaczonych do pracy takich restauracje, hotele czy siłownie, a także miejscach o podwyższonej wilgotności takich jak pralnie, zakłady fryzjerskie lub inne niewielkie pomieszczenia techniczne.

Jaki osuszacz powietrza do domu lub biura wybrać?

Wybierając osuszacz powietrza , należy wziąć pod uwagę charakterystykę miejsca, w którym będzie pracować urządzenie. Dla pomieszczeń o dużej powierzchni oraz narażonych na podwyższony poziom wilgoci powietrza, konieczny jest wybór osuszacza o większej mocy i wydajności. Efektywność osuszaczy kondensacyjnych uzależniona jest od warunków otoczenia, czyli temperatury i wilgotności, a także od rodzaju urządzenia. Najwyższą wydajność osuszacze osiągają przy wyższych wartościach temperatury i wilgotności względnej.

Domowy osuszacz powietrza to urządzenie niezastąpione w mieszkaniach o słabej wentylacji, na przykład w starszych kamienicach. Intensywne gotowanie czy niedostateczna cyrkulacja powietrza w łazience mogą prowadzić do gromadzenia się na ścianach wilgoci przyczyniającej się do powstawania niebezpiecznych grzybów i pleśni. Osuszacze powietrza do domu to również dobre rozwiązanie dla wszystkich osób planujących remont w swoich czterech kątach. Prace budowlane i remontowe takie jak malowanie, tapetowanie, murowanie, układanie glazury i terakoty czy wykonywanie wylewek powodują często nadmierne wydzielanie pary osadzającej się na ścianach, i wnikającej w ich strukturę. Wilgoć gromadzi się również na oknach, powodując konieczność dodatkowego czyszczenia zaparowanych szyb. Osuszacze domowe pomogą szybko pozbyć się nadmiaru wilgoci i przyspieszyć prace. Niektóre modele są także wyposażone w specjalne programy służące na przykład do osuszania prania.

Osuszacze powietrza do biura

Osuszacze biurowe sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Uzyskany efekt zależy od możliwości danego urządzenia – modele o wyższej mocy są wstanie skutecznie pracować w pomieszczeniu o wielkości wynoszącej do kilkuset metrów sześciennych.

Osuszacze powietrza są rozwiązaniem znacznie bardziej efektywnym i ekonomicznym niż osuszanie przez ogrzewanie i wentylację. Pozwalają stosunkowo szybko i skutecznie pozbyć się nadmiaru wilgoci, a uzyskany efekt jest optymalny w stosunku do ilości energii zużywanej przez urządzenie. W naszej ofercie znajdują się osuszacze o zróżnicowanych parametrach. Małe, kompaktowe modele o niższym przepływie powietrza sprawdzą się w pomieszczeniach o kubaturze wynoszącej kilkadziesiąt metrów sześciennych. Do większych, przestronnych pomieszczeń technicznych o kubaturze wynoszącej kilkaset metrów sześciennych przeznaczone są specjalne modele oferujące przepływ wynoszący nawet do 750 m3/h. Szukasz sprawdzonego osuszacza pomieszczeń ? Wybieraj spośród licznych modeli urządzeń przeznaczonych do domu i biura. Pozbądź się wilgoci z powietrza i zadbaj o stan otoczenia, w tym swojego zdrowia i komfortu! Zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie.

Aktywne filtry