Piece na pellet

Piece na pellet wykorzystują do produkcji ciepła energię pochodzącą z pelletu, czyli drobnego granulatu pochodzenia drzewnego. Szeroka oferta modeli dostępnych na rynku sprawia, że obecnie praktycznie każde gospodarstwo domowe może wybrać energooszczędny piec na pellet dobrany do własnych potrzeb.

Działanie pieców na pellet

Piec C.O. na pellet jest wyposażony w sterowniki umożliwiające programowanie pracy urządzenia. Modele standardowe z pojemnym zbiornikiem na paliwo umożliwiają dokładanie pelletu w trakcie pracy kotła. Urządzenia zautomatyzowane natomiast eliminują konieczność ciągłego kontrolowania paleniska. Zamontowane wewnątrz czujniki wykrywają spadek energii i dostarczają niezbędną porcję pelletu przy pomocy automatycznego podajnika. W ten sposób utrzymują zadaną wcześniej temperaturę.

Piece na pellet wykorzystują do ogrzewania medium w postaci powietrza lub wody. Piece nadmuchowe na pellet pobierają chłodne powietrze, a po jego podgrzaniu rozprowadzają je dalej po instalacji grzewczej. Piecyk na pellet z płaszczem wodnym jest natomiast wyposażony w płaszcz wodny otaczający komorę spalania. Podgrzana woda przemieszcza się po instalacji, zaś po schłodzeniu ponownie wraca do pieca.

Wolnostojący kocioł może zostać wykorzystany jako piec do mieszkania, na działkę czy też warsztatowy. Mały, estetyczny piec na pellet do salonu z powodzeniem zastąpi też klasyczny kominek.

Piecyk na pellet – poznaj jego zalety

Piece na pellet umożliwiają efektywne ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Są też bezpieczne w użytkowaniu, a modele zautomatyzowane wykluczają konieczność ciągłego doglądania pracy urządzenia. Automatyzacja zwiększa wydajność pracy urządzenia, pozwalając tym samym na znaczne obniżenie strat ciepła. Rozwiązanie to jest więc energooszczędne, a przede wszystkim przyjazne dla środowiska.

Piece na pelet typu koza cechują się również estetycznym wykończeniem, które nie wpływa negatywnie na wygląd otoczenia. Wręcz przeciwnie – taki piec pokojowy może wręcz stanowić ozdobę wnętrza i pasuje do wielu stylów wystroju.

Wybierz piec wolnostojący na pellet od Firma MTM

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej tego, jaki piec na pellet do mieszkania wybrać, warto wziąć pod uwagę potrzeby danego gospodarstwa domowego. Jednym z kluczowych czynników decydujących o doborze pieca powinna być moc urządzenia. Im większa będzie przestrzeń do ogrzania, tym wyższa powinna być moc pieca. W ofercie MTM znajdują się piece o mocy wynoszącej od kilku do nawet kilkudziesięciu KW zdolne do ogrzania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Użytkownicy, którzy cenią sobie wolny czas i wygodę, mogą wybrać urządzenia automatyczne – wówczas wystarczy tylko zaprogramować tryb pracy i uzupełniać zbiornik na pellet.

Szukasz wydajnego pieca na pellet? Sprawdź naszą ofertę urządzeń o różnej mocy, wielkości oraz sposobie działania. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania!

Aktywne filtry