Kocioł pelletowy Kepo MC 25 kW

Kotły na pellet KEPO to produkt ekologiczny wykonany z dbałością o szczegóły, wieloletnie doświadczenie w jakości wykonania, a dzięki wyjątkowemu wykończeniu i licznym innowacyjnym detalom technicznym z pewnością zapewnią Państwu wysoki komfort obsługi i bezpieczeństwo użytkowania.

Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Kocioł pelletowy Kepo MC 25 kW

Kocioł pelletowy Kepo MC 25 kW

Kotły na pellet KEPO to produkt ekologiczny wykonany z dbałością o szczegóły, wieloletnie doświadczenie w jakości wykonania, a dzięki wyjątkowemu wykończeniu i licznym innowacyjnym detalom technicznym z pewnością zapewnią Państwu wysoki komfort obsługi i bezpieczeństwo użytkowania.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Bezpieczne i pewne zakupy

 

Szybka wysyłka

 

Satysfakcja gwarantowana

TRADYCJA. JAKOŚĆ. NIEZAWODNOŚĆ.

Jakość naszych produktów gwarantuje 40-letnia tradycja naszej firmy. Kotły na pellet KEPO są wykonane z wysokiej jakości materiałów i stanowią efektywny, ekonomiczny, przyjazny dla środowiska i komfortowy sposób na ogrzewanie domu lub siedziby firmy.

Kepo MC – sprytny kocioł na pellet

Nasze kotły wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Są wydajnym, ekologicznym sposobem ogrzewania domu.

Sprawdzona jakość kotłów

Kotły Kepo są wyposażone w blachę kotłową o grubości od 3mm do 5mm, w jakości P265GH. Części kotła narażone na działanie wysokich temperatur mają grubość 5mm.

Wymienniki ciepła są bezszwowymi rurami kotłowymi o jakości P265GH, a wermikulit o grubości od 40 do 50 mm służy do izolacji wewnątrz kotła. Tłoczona wełna kamienna o grubości od 20 do 60 mm służy do zewnętrznej izolacji kotła. Do czyszczenia wymiennika ciepła zainstalowano sprężyny ze stali nierdzewnej o grubości 3 mm.

Wysoki poziom efektywności energetycznej

Kotły Kepo mają wysoką sprawność energetyczną 91%. Wyniki te osiągane są dzięki konstrukcji kotła, dobremu spalaniu i doskonałej izolacji.

W zależności od ustawionych parametrów kotły Kepo działają całkowicie automatycznie, co oznacza, że ​​można zaprogramować siedmiodniowy tryb pracy: kiedy rozpocząć, kiedy wyłączyć i jaką temperaturę utrzymywać przez dany okres.

TRADYCJA. JAKOŚĆ. NIEZAWODNOŚĆ.

Jakość naszych produktów gwarantuje 40-letnia tradycja naszej firmy. Kotły na pellet KEPO wykonane są z wysokiej jakości materiałów i stanowią wydajny, ekonomiczny, przyjazny dla środowiska i komfortowy sposób ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych lub biznesowych.

Przez lata obecności na rynku nasze kotły zyskały reputację niezawodnych i nowoczesnych partnerów w ogrzewaniu Państwa domów, a nasi klienci okazali się lojalnymi współpracownikami, zadowolonymi z naszego wyjątkowego wsparcia serwisowego.

Moduł WiFi

Moduł WiFi służy do bezprzewodowej komunikacji użytkowników z kotłem za pośrednictwem aplikacji na Androida i połączenia WiFi. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć router WiFi w domu i korzystać z jednego z telefonów komórkowych z Androidem.

Podłączenie modułu jest bardzo proste i łączy się bezpośrednio z elektroniką kotła. Wskazówki dotyczące instalowania routera WiFi użytkownika i podłączania go do modułu komunikacji bezprzewodowej znajdują się w Instrukcji obsługi, dołączonej do urządzenia.

Po podłączeniu modułu do kotła należy „pobrać” aplikację „KEPO” ze sklepu Google Play. Wejście do tej aplikacji po zainstalowaniu jej w telefonie powoduje wprowadzenie danych NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁA zawartych w instrukcji obsługi modułu WiFi.

ZALETY

Dotykowy i kolorowy wyświetlacz

Kocioł wyposażony jest w nowoczesny i bardzo prosty w obsłudze wyświetlacz.

Kompaktowa konstrukcja

Kocioł skonstruowany jest w najnowszej technologii. Nie ma wystającego i brzydkiego palnika ponieważ on sam jest palnikiem.

Serwis

Dzięki przemyślanej konstrukcji kotła, dostęp do wszystkich podzespołów jest bardzo szybki i prosty.

Zintegrowany zasobnik

Kocioł posiada zintegrowany zbiornik na pellet z hermetyczną pokrywą.

Czujnik poziomu pelletu

Kotły Kepo wyposażone są w czujnik poziomu pelletu w zintegrowanym zbiorniku na pellet.

“Kotłownia” w kotle

Kocioł wyposażony jest już w takie elementy jak pompa czy naczynie przeponowe do pracy w układzie zamkniętym. Jest gotowy do pracy wg zasady „podłącz i grzej”.

Nasze zalety

 • zwiększone wykorzystanie energii,
 • wygodna i szybka naprawa kotłów,
 • dobra izolacja drzwi, pokrywy wymiennika ciepła i części wodnej kotła,
 • bardzo proste czyszczenie kompletnych wymienników ciepła wewnątrz kotła, jednym ruchem ręki,
 • duże wymiary zbiornika na popiół,
 • duży pojemnik na pellet z możliwością instalacji dodatkowego pojemnika na pellet,
 • palnik wysokiej jakości z dobrym spalaniem,
 • automatyczne czyszczenie palnika (tylko modele z serii AC),
 • jakość i elegancki kolor wykończenia,
 • masywny i bardziej niezawodny podajnik,
 • połączenie WiFi Remote Control (opcjonalnie),
 • dodatkowy pojemnik na pelety BigTank, pojemność 225kg (instalacja opcjonalna).

DANE TECHNICZNE:

Klasyfikacja energetyczna

A+

Klasa produktu wg EN303-5

5

Moc nominalna ogólna

25,0 kW

Moc nominalna na wodę

25,0 kW

Moc minimalna na wodę

25,0 kW

Sprawność

91,0 %

Pojemność zasobnika na pellet

62 kg

Zużycie pelletu przy mocy min

1,65 kg/h

Zużycie pelletu przy mocy max

6,1 kg/h

Autonomia pracy przy mocy min

-

Autonomia pracy przy mocy max

-

Wylot spalin

Ø 100 mm

Waga

272 kg

Dolot powietrza

Ø 50 mm

Temperatura spalin

-

Gwarancja

*5 lat

Wymiary (wys.x szer. x gł.)

1430x665x830 mm

*W celu przedłużenia dwuletniej gwarancji na okres 5 lat (na szczelność wymiennika), konieczne jest zainstalowanie zaworu termostatycznego zabezpieczającego przed zimnym powrotem z instalacji (skalibrowany na 55 ° C), co zapewni znacznie dłuższą żywotność kotła.

Najczęściej zadawane pytania

Kocioł zawiera wszystkie elementy niezbędne do instalacji w systemie centralnego ogrzewania: zawór spustowy, zawór bezpieczeństwa (3 bar), naczynie przeponowe, pompę obiegową. *W celu przedłużenia dwuletniej gwarancji na okres 5 lat (na szczelność wymiennika), konieczne jest zainstalowanie zaworu termostatycznego zabezpieczającego przed zimnym powrotem z instalacji (skalibrowany na 55 ° C), co zapewni znacznie dłuższą żywotność kotła.

Kocioł ma wiele zabezpieczeń przed przegrzaniem. Pierwszy stopień ochrony jest realizowany przez elektronikę, która nie pozwoli na wzrost temperatury wody powyżej 85° C, a drugim stopniem ochrony jest termostat bezpieczeństwa (wolny od zasilania prądowego – STB), który przerywa dozowanie pelletu, gdy kocioł osiągnie temperaturę krytyczną. Termostat nie pozwala na przegrzanie kotła, zgłasza usterkę i wygasza kocioł. Elektronika nie pozwala, aby ciśnienie w układzie było wyższe niż 2,5 bara lub niższe niż 0,6 bara. W obu przypadkach zgłasza usterkę i wygasza kocioł. Jeśli z jakiegoś powodu elektronika ulegnie awarii, kocioł jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa, który przy ciśnieniu powyżej 3 barów wypuści wodę z kotła w celu redukcji zbyt wysokiego ciśnienia.

Kotły Kepo wyposażone są również w presostat, którego zadaniem jest przerywanie dozowania pelletu i zapobieganie wszelkiej możliwości wydostania się dymu do pomieszczenia, zgłasza on usterkę i wyłącza kocioł w przypadku zatkania przewodów spalinowych oraz słabego przepływu spalin przez komin. Urządzenie jest wyposażone w mechaniczną klapę, której zadaniem jest obniżanie ciśnienia w komorze spalania w przypadku zbyt dynamicznego zapłonu, a tym samym zapobiega problemom w dalszej pracy kotła.

Kepo oferuje dwie serie kotłów, AC (z automatycznym czyszczeniem palnika) i MC (z ręcznym czyszczeniem palnika) o maksymalnych mocach: 15, 20, 25 i 35 kW.

Kotły Kepo są urządzeniami na paliwo stałe, także podczas procesu spalania zużywają spore ilości tlenu, dlatego konieczne jest wykonanie w pomieszczeniu w którym się znajduje instalacji nawiewno-wywiewnej (nie mechanicznej) wentylacji. W kotłowni należy wykonać otwór o powierzchni co najmniej 100 cm² w dolnej części pomieszczenia. Wymagane jest wykonanie otworu wentylacyjnego w górnej strefie pomieszczenia.

Konieczne jest podłączenie kotła do izolowanego komina o minimalnej wysokości 3 m oraz minimalnej średnicy fi 130 mm.

Tak, kocioł ma możliwość pracy automatycznej, którą można regulować na dwa sposoby, za pomocą automatyki samego kotła albo zewnętrznego termostatu pokojowego.

 • AC/MC 15 – 40kg
 • AC/MC 20 – 62kg
 • AC/MC 25 – 75kg
 • AC/MC 35 – 120kg

Czyszczenie kotła musi być regularne, a jego częstotliwość zależy od ilości oraz jakości spalonego pelletu. Czyszczenie przy pomocy turbulatorów wykonuję się regularnie w odstępach od 3 do 7 dni, a ogólny przegląd i czyszczenie całego kotła raz w roku. Konserwacja kotła wpływa na zużycie pelletu i niezawodne działanie kotła.

Jest to jeden z najważniejszych czynników prawidłowego działania kotła. W zależności od warunków parametry są regulowane, a kocioł uruchamiany. Po wyregulowaniu parametrów pracy kotła z kominem i dopływem powietrza, następną rzeczą, od której zależy prawidłowe działanie pieca, jest pellet. Pellet wysokiej jakości jest najtańszym pelletem! Używając wysokiej jakości pelletu unika się:

 • wydatków na liczne przyjazdy pracowników obsługi serwisowej
 • awaryjnego wyłączania się kotła z powodu złego spalania w palniku
 • dużych ilości osadów oraz popiołów w przewodach kominowych i znacznie częstszego czyszczenia kotła niż zamierzone
 • zwiększonego (nawet trzy krotnie) zużycia pelletu

Kocioł na pellet działa na zasadzie kontrolowanego spalania, dlatego pellet musi być dobrej jakości, aby kocioł działał płynnie i oszczędnie.

Pliki do pobrania

Kepo Instrukcja obsługi

Pliki do pobrania (3.17M)

Karta produktu Czyste Powietrze

Kepo MC 25 kW

Pliki do pobrania (23.03k)