Klimatyzatory przemysłowe

Wysoka wydajność, łatwa zmiana parametrów i ekonomiczna eksploatacja – to cechy wyróżniające klimatyzatory przemysłowe . Urządzenia, które dystrybuujemy, znajdują zastosowanie zarówno w dużych halach, jak i mniejszych obiektach produkcyjnych. Zapewniamy szeroki wybór rozwiązań.

  • klimatyzatory przemysłowe ewaporacyjne – nie wymagają zastosowania sprężonego powietrza, ponieważ do chłodzenia pomieszczeń wykorzystują proces parowania; woda pozyskiwana jest ze zbiornika za pomocą pompy, a następnie dostarczana do filtra celulozowego – stamtąd chłodne powietrze trafia do pomieszczenia,
  • klimatyzery stacjonarne – sprawdzają się szczególnie w dużych zakładach produkcyjnych; umożliwiają utrzymanie optymalnej temperatury procesów technologicznych oraz spełniają również funkcję wentylacji i zapewniają stały przepływ świeżego powietrza; do wyboru są również przemysłowe klimatyzery stacjonarne ze zdalnym sterowaniem odznaczające się wyjątkowo prostą obsługą,

Gdzie sprawdzą się klimatyzatory przemysłowe?

Klimatyzatory przemysłowe przenośne lub stacjonarne zapewniają optymalną temperaturę powietrza. Stosuje się je w celu chłodzenia procesów towarzyszących produkcji. Odznaczają się masywną konstrukcją i dużą wydajnością, dlatego nadają się do pracy w wymagających warunkach. Wykorzystuje się je np. halach przemysłowych, parkach maszynowych, serwerowniach czy magazynach.

Wybierz odpowiedni klimatyzator przemysłowy z oferty Firma MTM!

W przypadku firm o różnorodnym zakresie produkcji doskonale sprawdzą się klimatezery przenośne, które można ustawiać w dowolnym miejscu. W dużych halach dobrym rozwiązaniem będą natomiast urządzenia stacjonarne przystosowane do pracy w trudnych i wymagających warunkach.

Klimatyzatory przemysłowe – różne rodzaje

W naszym asortymencie znajdują się urządzenia dopasowane do różnych grup odbiorców. Oferujemy m.in.:

  • klimatyzatory przemysłowe przenośne – charakteryzują się kompaktową budową; wyposażono je w kółka ułatwiające przesuwanie z miejsca na miejsce; sprzętu nie trzeba przyłączać do kanału wentylacyjnego, wystarczy użyć zewnętrznego modułu rozpraszającego czynnik chłodzący,
  • klimatyzery przenośne z osuszaczem – mogą ochładzać lub osuszać przestrzeń (w zależności od bieżących potrzeb); cechują się efektywnością, mobilnością, cichą pracą, sprawdzą się m.in. w namiotach produkcyjnych, dużych halach, serwerowniach,
  • klimatyzatory przemysłowe ścienne – przystosowane do montażu na ścianie; wyróżniają się opływowym kształtem i wysoką wydajnością; nie zajmują dużej powierzchni, a dyskretny wygląd sprawia, że często korzysta się z nich w obiektach biurowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator przemysłowy?

Klimatyzator przemysłowy należy dopasować do charakteru prowadzonej działalności. Przy wyborze odpowiedniego modelu trzeba przyjrzeć się parametrom technicznym. Do kluczowych zaliczają się: moc chłodnicza, wydajność pracy, wylot powietrza (np. boczny, dolny, górny), przepływ powietrza (m3/h), pobór mocy, wymiary, rodzaj czynnika grzewczego czy też poziom hałasu. Te wszystkie aspekty warto omówić z profesjonalnym doradcą po to, by praca sprzętu była wydajna.

Przy zakupie klimatyzatora przemysłowego trzeba także zwrócić uwagę na parametry techniczne, w tym rodzaj czynnika grzewczego oraz wymiary. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. By uzyskać więcej informacji lub profesjonalne wsparcie przy zakupie, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz